WW1FT20R0
Mfr.Part #
WW1FT20R0
Description
RES 20 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
20Ohm
Diameter :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Datasheets
WW1FT20R0
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT20R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 20Ohm, Wirewound,