WW1FT205R
Mfr.Part #
WW1FT205R
Description
RES 205 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
205Ohm
Power Rating :
1W
Diameter :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
WW1FT205R
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT205R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 205Ohm, Wirewound,