WW1FT1K54
Mfr.Part #
WW1FT1K54
Description
RES 1.54K OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
1.54kohm
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Axial
Published :
Contact Plating :
Tin
WW
Diameter :
2.79mm
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm