WW1FT1K21
Mfr.Part #
WW1FT1K21
Description
RES 1.21K OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Composition :
Wirewound
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Resistance :
1.21kohm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Diameter :
2.79mm
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
WW1FT1K21
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT1K21
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.21kOhm, Wirewound,