WW1FT191R
Mfr.Part #
WW1FT191R
Description
RES 191 OHM 1% 1W AXIAL
yes
JESD-609 Code :
e3
FIXED RESISTOR
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Number of Terminations :
2
Resistance :
191Ohm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Packing Method :
TR, 11 INCH
Diameter :
2.79mm
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Datasheets
WW1FT191R
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT191R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 191Ohm, Wirewound,