WW1FT16R9
Mfr.Part #
WW1FT16R9
Description
RES 16.9 OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Resistance :
16.9Ohm
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Diameter :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~350°C