WW1FT15R8
Mfr.Part #
WW1FT15R8
Description
RES 15.8 OHM 1% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~350°C
FIXED RESISTOR
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
1W
Diameter :
2.79mm
Resistance :
15.8Ohm
Datasheets
WW1FT15R8
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT15R8
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 15.8Ohm, Wirewound,