WW1FT143R
Mfr.Part #
WW1FT143R
Description
RES 143 OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Resistance :
143Ohm
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Diameter :
2.79mm
Datasheets
WW1FT143R
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT143R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 143Ohm, Wirewound,