WW1FT13R0
Mfr.Part #
WW1FT13R0
Description
RES 13 OHM 1% 1W AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
TR, 11 INCH
Published :
Tolerance :
±1%
Diameter :
2.79mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
13Ohm
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Datasheets
WW1FT13R0
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT13R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 13Ohm, Wirewound,