WW1FT133R
Mfr.Part #
WW1FT133R
Description
RES 133 OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Diameter :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~350°C
e3
Published :
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
133Ohm
Datasheets
WW1FT133R
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT133R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 133Ohm, Wirewound,