WW1FT130R
Mfr.Part #
WW1FT130R
Description
RES 130 OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
130Ohm
20 Weeks
Lead Diameter :
0.64 mm
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Tolerance :
±1%
Published :
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
WW1FT130R
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT130R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 130Ohm, Wirewound,