WW1FT12R7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WW1FT12R7
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 12.7 OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Feature :
Moisture Resistant
Packing Method :
TR, 11 INCH
Mount :
Axial, Through Hole
Size / Dimension :
0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
12.7Ohm
Contact Plating :
Tin
JESD-609 Code :
e3
Series :
WW
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
20 Weeks
Diameter :
2.79mm
Datasheets
WW1FT12R7
Stackpole Electronics, Inc. WW1FT12R7
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 12.7Ohm, Wirewound,