WSX240-1000-R13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WSX240-1000-R13
Manufacturer
Triad Magnetics
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W
Stock
20
In Stock :
20
Manufacturer :
Triad Magnetics
Product Category :
Power (Watts) :
24W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Cord Length :
60 1.52m
Applications :
ITE (Commercial)
Polarization :
Negative Center
Size / Dimension :
3.02Lx1.87W x 1.38 H 76.8mmx47.5mmx35.0mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Efficiency :
Level VI
Region Utilized :
International
Series :
WSX
No Load Power Consumption :
100mW Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Approval Agency :
CE, cETLus, FCC, GS, RCM
Operating Temperature :
0°C~45°C
Output Power :
24W
Current - Output (Max) :
1A
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output :
24V
Published :
2016
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade
Datasheets
WSX240-1000-R13
Triad Magnetics WSX240-1000-R13
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD