WSL0805R2000JEA18
Mfr.Part #
WSL0805R2000JEA18
Description
RES 0.2 OHM 5% 1/4W 0805
Factory Lead Time :
32 Weeks
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
200mOhms
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
AEC-Q200
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
125mW
Series :
WSL-HP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
WSL0805R2000JEA18
Vishay / Dale WSL0805R2000JEA18
WSL-HP Series, Metal Element, 200mOhms, 0.25W 1/4W, ±5%, -65°C~170°C