WSL0805R1300FBA
Mfr.Part #
WSL0805R1300FBA
Description
RES 0.13 OHM 1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Height :
330μm
Series :
WSL
Packaging :
Bulk
Resistance :
130mOhms
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
2.03mm
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Metal Element
Max Operating Temperature :
170°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Width :
1.27mm
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
WSL0805R1300FBA
Vishay / Dale WSL0805R1300FBA
WSL Series, Metal Element, 130mOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -65°C~170°C