WSK1206R0450FEA18
Mfr.Part #
WSK1206R0450FEA18
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 0.045 OHM 1% 1/2W 1206
Resistance :
45mOhms
Series :
WSK-HP
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±35ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
170°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
889μm
Published :
Datasheets
WSK1206R0450FEA18
Vishay / Dale WSK1206R0450FEA18
WSK-HP Series, Metal Element, 45mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -65°C~170°C