WSK1206R0320FEA
Mfr.Part #
WSK1206R0320FEA
Package / Case
1206 (3216 Metric), Concave
Description
RES 0.032 OHM 1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Max Operating Temperature :
170°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Width :
1.6002mm
Case Code (Imperial) :
Series :
WSK
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±35ppm/°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Concave
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Resistance :
32mOhms
Tolerance :
±1%
Length :
3.2004mm
Datasheets
WSK1206R0320FEA
Vishay / Dale WSK1206R0320FEA
WSK Series, Metal Element, 32mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -65°C~170°C