WR12X9312FTL
Mfr.Part #
WR12X9312FTL
Description
RES 93.1K OHM 1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Series :
WR
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Tolerance :
±1%
Height :
0.6 mm
Brand :
Walsin
Width :
1.6 mm
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Resistance :
93.1kOhm
Subcategory :
Resistors
Package / Case :
1206
Mounting Style :
PCB Mount
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Power (Watts) :
0.25W
Length :
3.1 mm
Voltage Rating :
200 V