WR12X6651FTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WR12X6651FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 6.65K OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
6.65kOhm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃