WR12X622 JTL
Mfr.Part #
WR12X622 JTL
Description
RES 6.2K OHM 5% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Resistance :
6.2kOhm
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Contact Material :
Tin
RoHS :
Non-Compliant
Power (Watts) :
0.25W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Rating :
250 mW
Tolerance :
±5%