WR12X51R0FTL
Mfr.Part #
WR12X51R0FTL
Description
RES 51 OHM 1% 1/4W 1206
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Resistance Tolerance :
± 1%
Power (Watts) :
0.25W
Product Width :
1.6mm
Power Rating :
250mW
Voltage Rating :
200V
Product Length :
3.1mm
Resistor Type :
GENERAL PURPOSE
Qualification :
Resistance :
51Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃