WR12X40R2FTL
Mfr.Part #
WR12X40R2FTL
Description
RES 40.2 OHM 1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W
Tolerance :
±1%
Package / Case :
1206
Resistance :
40.2Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃