WR12X33R2FTL
Mfr.Part #
WR12X33R2FTL
Description
RES 33.2 OHM 1% 1/4W 1206
Package / Case :
1206
Resistance :
33.2Ohm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃