WR12X31R6FTL
Mfr.Part #
WR12X31R6FTL
Description
RES 31.6 OHM 1% 1/4W 1206
Package / Case :
1206
Power Rating :
250 mW
Resistance :
31.6Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS :
Compliant
Power (Watts) :
0.25W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±1%
Contact Material :
Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃