WR12X1872FTL
Mfr.Part #
WR12X1872FTL
Description
RES 18.7K OHM 1% 1/4W 1206
Stock
792
In Stock :
792
Package / Case :
1206
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
18.7kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Power (Watts) :
0.25W
Tolerance :
±1%