WR12X1543FTL
Mfr.Part #
WR12X1543FTL
Description
RES 154K OHM 1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistance :
154kOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Working Voltage :
200V
Depth :
1.6mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel
Rated Power Dissipation (P) :
0.25W
Lead Free :
Lead Free
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE, RATED AC VOLTAGE: 200V
Military Standard :
Not
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
HTS Code :
Tolerance :
1%
Contact Material :
Tin
Power Rating :
250mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Thick Film
Package / Case :
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
3.1mm