WR12X1203FTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WR12X1203FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 120K OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
120kOhm
Qualification :
Voltage Rating :
200V
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W
Package / Case :
1206
Resistance Tolerance :
± 1%
Product Width :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Product Length :
3.1mm