WR12X1005FTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WR12X1005FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 10M OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Product Status :
Active
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Length :
3.1 mm
Voltage Rating :
200 V
Height :
0.6 mm
Resistance :
10 MOhms
Packaging :
MouseReel
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Composition :
Thick Film
Width :
1.6 mm
Size / Dimension :
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Technology :
Thick Film
Walsin
Product Type :
Thick Film Resistors
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Termination Style :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
Ratings :
Number of Terminations :
2
Brand :
Walsin
Subcategory :
Resistors
Mounting Style :
PCB Mount
Series :
WR
Features :
Tolerance :
±1%
Datasheets
WR12X1005FTL
Walsin Technology WR12X1005FTL
WR Series, Thick Film, 10 MOhms, 0.25W, 1/4W, ±1%, -55°C ~ 155°C