WR12W4024FTL
Mfr.Part #
WR12W4024FTL
Description
RES 4.02M OHM 1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±200ppm/℃
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Resistance :
4.02MOhm
Power (Watts) :
0.25W