WR12W3R40FTL
Mfr.Part #
WR12W3R40FTL
Description
RES 3.4 OHM 1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
Temperature Coefficient :
-200ppm/℃~+400ppm/℃
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
3.4Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W