WR12W2R15FTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WR12W2R15FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 2.15 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Mounting Style :
PCB Mount
Power (Watts) :
0.25W
Brand :
Walsin
Voltage Rating :
200 V
Temperature Coefficient :
-200ppm/℃~+400ppm/℃
Height :
0.6 mm
Width :
1.6 mm
Tolerance :
±1%
Length :
3.1 mm
Product Type :
Thick Film Resistors
Resistance :
2.15Ohm