WR12W1R58FTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WR12W1R58FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 1.58 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
1.58Ohm
Temperature Coefficient :
-200ppm/℃~+400ppm/℃