WR12W1504FTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WR12W1504FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 1.50M OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±1%
Anti-Surge :
No
Military Standard :
Not Required
Termination Style :
Pad
Type :
Thick Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Size :
Product Length (mm) :
3.1(mm)
Number of Terminals :
2
Product Depth (mm) :
1.6(mm)
Lead Spacing (nom) :
Not Required(mm)
Tolerance (+ or -) :
1%
Resistor Type :
GENERAL PURPOSE
Operating Temp Range :
-55C to 155C
Package Type :
SMD
Power Rating :
250mW
Product Height (mm) :
0.6(mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Power Rating(s) :
0.25 (1/4)(W)
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Anti-Sulfurated :
No
Qualification :
Product Length :
3.1mm
Product Width :
1.6mm
Current Sensing :
Case Style :
Molded
Resistance :
1.5mOhm
Voltage Rating :
200V
Failure Rate :
Not Required
RoHS Status :
RoHS Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Package / Case :
Temperature Range @ Derated Power :
70 TO 155
Resistance Tolerance :
± 1%
Power (Watts) :
0.25W