WR08X6490FTL
Mfr.Part #
WR08X6490FTL
Description
RES 649 OHM 1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
125 mW
Resistance :
649Ohm
Power (Watts) :
0.125W
RoHS :
Non-Compliant
Min Operating Temperature :
-55 °C
Length :
2 mm
Depth :
1.25 mm
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thick Film
Lead Free :
Lead Free
Contact Material :
Tin
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
155 °C
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃