WR08X1910FTL
Mfr.Part #
WR08X1910FTL
Description
RES 191 OHM 1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
191Ohm
Tolerance :
±1%