WR06X1051FTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WR06X1051FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 1.05K OHM 1% 1/10W 0603
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package Length :
1.6
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Package / Case :
0603
Size Code :
603
Technology :
METAL GLAZE/THICK FILM
Package Width :
0.8
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Chip
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
50
Number of Terminals :
2
Package Height :
0.45
Power (Watts) :
0.1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE, RATED VOLTAGE (V) : 50
Resistance :
1.05kohm