WR04X8452FTL
Mfr.Part #
WR04X8452FTL
Description
RES 84.5K OHM 1% 1/16W 0402
Tolerance :
±1%
Product Width :
0.5mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Rating :
62.5mW
Qualification :
Resistance :
84.5kOhm
Resistor Type :
GENERAL PURPOSE
Voltage Rating :
50V
Product Length :
1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0402
Resistance Tolerance :
± 1%