WR04X82R0FTL
Mfr.Part #
WR04X82R0FTL
Description
RES 82 OHM 1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Resistance Tolerance :
± 1%
Qualification :
Product Length :
1mm
Resistance :
82Ohm
Power Rating :
62.5 mW
Voltage Rating (DC) :
50 V
0402
RoHS :
Compliant
Voltage Rating :
50V
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Width :
0.5mm
Contact Material :
Tin
Resistor Type :
GENERAL PURPOSE
Power (Watts) :
1/16W
Tolerance :
±1%