WR04X7871FTL
Mfr.Part #
WR04X7871FTL
Description
RES 7.87K OHM 1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
1/16W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Resistance :
7.87kOhm