WR04X6343FTL
Mfr.Part #
WR04X6343FTL
Description
RES 634K OHM 1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rated Temperature :
70
Working Voltage :
50
Package Width :
0.5
Mounting Feature :
Surface Mount
Package Length :
1
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Construction :
Chip
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
0402
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package Height :
0.35
JESD-609 Code :
e3
Size Code :
402
Resistance :
634kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃