WR04X6193FTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WR04X6193FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 619K OHM 1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1 mm
Package / Case :
0402
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Resistance :
619kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
62.5 mW (1/16 W)
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Mounting Feature :
Surface Mount
Mounting Style :
PCB Mount
Size Code :
402
Package Length :
1
Width :
0.5 mm
Walsin
Brand :
Walsin
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
WR
Rated Temperature :
70
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Application :
Automotive Grade
Power (Watts) :
1/16W
Package Height :
0.35
Construction :
Chip
Type :
General Purpose Resistor
JESD-609 Code :
e3
Package Width :
0.5
Features :
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Rated Power Dissipation (P) :
Product :
Thick Film Resistors SMD
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Tolerance :
±1%
Qualification :
AEC-Q200
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Product Type :
Thick Film Resistors
Number of Terminals :
2
Subcategory :
Resistors
Termination Style :
SMD/SMT
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage Rating :
50 V
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
0.35 mm