WR04X5621FTL
Mfr.Part #
WR04X5621FTL
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
RES 5.62K OHM 1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Packaging :
Cut Tape
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.0625W
Tolerance :
1%
Size Code :
0402
Operating Temperature (Max) :
155°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Number of Terminations :
2
Contact Material :
Tin
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
5.62kOhm
HTS Code :
Power Rating :
62.5mW
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE, RATED AC VOLTAGE: 50V
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Molded
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
50V
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Rated Temperature :
70°C
Datasheets
WR04X5621FTL
Walsin Technology WR04X5621FTL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 5.62kOhm, 1%,