WR04X4320FTL
Mfr.Part #
WR04X4320FTL
Description
RES 432 OHM 1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1 mm
Number of Terminals :
2
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
62.5 mW
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Max Operating Temperature :
155 °C
RoHS :
Non-Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.0625
Composition :
Thick Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Temperature :
70
Working Voltage :
50
Military Standard :
Not
Depth :
500 µm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
1/16W
Package / Case :
Package Height :
0.35
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Min Operating Temperature :
-55 °C
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
432Ohm
Package Width :
0.5
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃