WR04X3903FTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WR04X3903FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 390K OHM 1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
REACH SVHC :
Unknown
Composition :
Thick Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.0625W
Tolerance :
1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Length :
1mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Depth :
500μm
Power Rating :
62.5mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Temperature :
70°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Cut Tape
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
155°C
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE, RATED AC VOLTAGE: 50V
Resistance :
390kOhm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Contact Material :
Tin
Construction :
RECTANGULAR
Surface Mount :
yes
Datasheets
WR04X3903FTL
Walsin Technology WR04X3903FTL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 390kOhm, 1%,