WR04X2150FTL
Mfr.Part #
WR04X2150FTL
Description
RES 215 OHM 1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55 °C
Number of Terminals :
2
Power (Watts) :
1/16W
Construction :
Chip
JESD-609 Code :
e3
Lead Free :
Lead Free
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Resistance :
215Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Power Rating :
62.5 mW
Length :
1 mm
Tolerance :
±1%
Package Width :
0.5
Package / Case :
0402
Size Code :
402
Max Operating Temperature :
155 °C