WR04X2050FTL
Mfr.Part #
WR04X2050FTL
Description
RES 205 OHM 1% 1/16W 0402
Package / Case :
0402
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Resistance :
205Ohm
Power (Watts) :
1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃