WR04X1961FTL
Mfr.Part #
WR04X1961FTL
Description
RES 1.96K OHM 1% 1/16W 0402
Resistance :
1.96kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1/16W
Tolerance :
±1%