WR04X1822FTL
Mfr.Part #
WR04X1822FTL
Description
RES 18.2K OHM 1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance Tolerance :
± 1%
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Length :
1mm
Voltage Rating :
50V
Power (Watts) :
1/16W
Package / Case :
0402
Resistor Type :
GENERAL PURPOSE
Resistance :
18.2kOhm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Rating :
62.5mW
Qualification :
Product Width :
0.5mm