WR04X1432FTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WR04X1432FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 14.3K OHM 1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size Code :
402
Package Height :
0.35
Technology :
METAL GLAZE/THICK FILM
Product Length :
1mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power (Watts) :
1/16W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.0625
Resistance Tolerance :
± 1%
Package Length :
1
Package / Case :
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Package Width :
0.5
Working Voltage :
50
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Qualification :
Tolerance :
±1%
Voltage Rating :
50V
Resistor Type :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminals :
2
Product Width :
0.5mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
14.3kOhm