WR04W3R00FTL
Mfr.Part #
WR04W3R00FTL
Description
RES 3 OHM 1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
3Ohm
Power (Watts) :
1/16W
Package / Case :
0402
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
-200ppm/℃~+400ppm/℃